Легкий
Цікавий
Напружений
Драма
Нові (2017 - ...)
Старі (... - 2017)
Підтримайте нашу армію!

Список Шиндлера (1993)

Schindler's List
    IMDB 9 (9.6) Біографічний Історичний Військовий
Стрічка розповідає реальну історію загадкового Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, успішного промисловця, який врятував під час Другої Світової війни більше тисячі ста євреїв. Це тріумф однієї людини, не схожого на інших, і драма тих, хто, завдяки йому, вижив в жахливий період людської історії.
?
?

Поля смерті (1984)

The Killing Fields
IMDB 7.8 (8.3) Біографічний Історичний Військовий
Кореспондент "Нью-Йорк Таймз" Сідні Шенберґ пише репортажі про громадянську війну між "червоними кхмерами" і урядом. Його незамінний помічник і друг - добрий, розумний і інтелігентний Діт Пран. Як перекладачеві та провіднику, йому немає рівних. Коли "червоні кхмери" перемагають, американці евакуюються з Камбоджі. Діт Пран відправляє з ними сім'ю, але сам лишається з Сідні, щоб допомогти йому написати про переворот. Шенберґу вдасться вибратися з країни, проте ситуація Прана зовсім інша: він місцевий і абсолютно беззахисний перед революційним терором "червоних кхмерів"...
?
?

Полковник Редль (1985)

Colonel Redl
IMDB 7.4 (6.3) Біографічний Історичний Військовий
Ця подія в 1913 році, напередодні світової війни сколихнула всю Європу. Начальник розвідки австро-угорської армії Альфред Редль, викритий у зраді, покінчив із собою. Що стало причиною зради? Історики, публіцисти, кіно і театр не раз зверталися до цієї, досі остаточно не розгаданої історії. Угорський режисер Іштаван Сабо і австрійський актор Клаус Марія Брендауер, запропонували свою історію людини, яка почала з вірнопідданого служіння імператору Францу-Йосифу і закінчила зрадою всього, що він любить і перед чим схилявся.
?
?

Імперія сонця (1987)

Empire of the Sun
  IMDB 7.7 (8.6) Біографічний Історичний Військовий КДП
Це натхненна, насичена захоплюючими подіями епічна драма, що оповідає про маленького хлопчика на великій війні. Цей хлопчик - Джим Грехем, юний англієць, чий непереможний дух високо і вільно здіймається над тюремною жорстокістю японського табору для увязнених, куди він потрапив під час Другої світової війни. Саме його очима ми бачимо всю велич і жахи війни. І ми бачимо, як слабшають нитки, що пов'язують цю дитину з дитинством, у міру того як його боротьба за виживання стає все запеклішою. Картина, заснована на знаменитому бестселері Дж. Р. Балларда, стала першим фільмом крупної голлівудської студії, знятим в Китайській Народній Республіці. А в 1987 році він завоював премії Національної Асоціації Кінокритиків за кращий кінофільм і кращу режисуру, а також спеціальну нагороду "за видатне виконання дитячої ролі" Крістіаном Бейлом, що зіграв Джима.
?
?

Генріх V (1989)

Henry V
IMDB 7.5 (7.9) Екшн Про кохання Біографічний Історичний Військовий КДП >13
1415. Претендуючи на титул короля Франції, молодий англійський монарх Генріх V вторгається на землі, які він вважає своїми по праву. Незважаючи на вкрай важку військову кампанію, англійське військо продовжує здобувати перемоги. Проте в містечку Азенкуре ослаблена армія англійців стикається з багаторазово переважаючими силами французів. Незважаючи на це, Генріх, король-воїн, вирішує дати бій, який увійде в історію...
?
?

Слава (1989)

Glory
IMDB 7.8 (8.6) Біографічний Історичний Військовий
У фільмі розповідається реальна історія 54-го добровольчого полку армії США, який брав участь у Громадянській війні (1861-1865). 54-ий полк був першим підрозділом американської армії сформований повністю з негрів (крім кількох найголовніших офіцерів).
?
?

Тріумф духу (1989)

Triumph of the Spirit
IMDB 6.8 (5.5) Біографічний Історичний Спорт Військовий
У сім'ї євреїв, яка проживала у грецькому містечку Салоніки, ріс хлопчик Саламо. З дитинства для нього єдиною розвагою був бокс, і вже у 17 років він став першим чемпіоном Балкан у середній вазі. 1943 всіх євреїв заселяють в концентраційні табори, туди потрапив і Саламо з його сім'єю і нареченою. Одного разу, колишній боксер офіцер есесівець впізнає Саламо, і змушує його для розваги боксувати з іншими ув'язненими - здобувши перемогу, йому давали хліб, і так він мав можливість зі своєю сім'єю протриматися ще пару днів. Поразка на рингу - означало смерть в газовій камері. Що давало сили Саламо триматися і пережити жах концентраційного табору, дивіться самі.
?
?

Народжений четвертого липня (1989)

Born on the Fourth of July
    IMDB 7.2 (8.1) Біографічний Історичний Військовий
Фільм, заснований на реальних подіях, розповідає про життя ветерана В'єтнамської війни Рона Ковіка. Наївним школярем з патріотичних міркувань він записується добровольцем в морську піхоту і, пройшовши через пекло війни у В'єтнамі, повертається додому паралізованим інвалідом. Всі його мрії, сподівання та переконання летять шкереберть. Борючись з ПТСР (посттравматичним стресовим розладом) та намагаючись віднайти себе в нових реаліях, він приєднується до руху за припинення в'єтнамської війни.
?
?

Небо і земля (1993)

Heaven & Earth
IMDB 6.8 (6.8) Екшн Біографічний Історичний Військовий
«Небо і земля» - кінофільм Олівера Стоуна про війну у В'єтнамі. Фільм заснований на реальних подіях. Драматична історія в'єтнамської жінки протягом 30 років - трьох різних періодів її біографії. Колись її життя було безтурботним і прекрасним. Але її світ був зруйнований з початком В'єтнамської війни. Доля людини, що опинилася на рідній землі між двох вогнів - Північчю і Півднем. Її катували захисники старого режиму, згвалтували комуністи... Працюючи в багатому домі в Сайгоні, вона «прижила» дитину від господаря. Лише вийшовши заміж за американського сержанта Стіва Батлера, вона дізналася, що таке любов і повага. Незабаром вона їде з чоловіком до Америки, де її чекають нові випробування... Олівер Стоун присвятив цей фільм своїй матері.
?
?

Майкл Коллінз (1996)

Michael Collins
IMDB 7.1 (7.5) Біографічний Історичний Військовий
Фільм про людину, чия хоробрість і відданість своєму народові змінили історію його країни - Ірландії - і зробили його ім'я легендою.
?
?

Сім років у Тибеті (1997)

Seven Years in Tibet
  IMDB 7.1 (8.2) Біографічний Історичний Військовий КДП >13
1939 рік. Генріх збирається у Гімалаї покоряти гірські вершини, покинувши вдома вагітну дружину, що от-от має народити. Так і не діставшись бажаного гірського піку, Генріх та друзі потрапляють в полон, де проводять декілька років, аж поки їм не вдається втекти. Та втікши доводится пережити безліч поневірянь, аж поки доля не закидає їх до священного міста Лхаса, що в Тибеті. Тут Генріх залишається на декілька років, і навіть здружується із самим Далай Ламою, аж поки Тибет не загарбують китайці...
?
?

Жанна д'Арк (1999)

The Messenger: The Story of Joan of Arc
IMDB 6.4 (7.4) Містика Біографічний Історичний Військовий
Столітня війна. Англія та Франція в тупику - жодна з сторін не може отримати вирішальну перемогу, в тому числі через хронічну втому та апатію війська. І ось, коли здавалося, що на Францію чекає неминуча загибель, до нащадка пристолу Карла з’являється юна Жанна. Вона стверджує, що через неї говорить бог, який доручив їй об'єднати націю та вигнати загарбників.
?
?